Jak przenieść dane z Endomondo do Garmin Connect

Serwis Endomonedo zostanie zamknięty do końca 2020 roku. Do końca marca 2021 jest jednak czas na pobranie i przeniesienie wszystkich danych. W tym poradniku pokazuję, jak przenieść dane treningów z Endomondo do Garmin Connect.

W pierwszej kolejności należy zalogować się do Endomondo. Domyślnie można przenieść całą historię do serwisu MapMyRun, której właścicielem jest ta sama firma. Mnie ta opcja nie interesowała. Ja kupiłem sobie zegarek Garmin Fenix 5 i chciałem wszystkie treningi przenieść do ich aplikacji Gramin Connect. Żeby to zrobić, należy wybrać Ustawienia > Konto > Eksportuj i pobierz dane. Po kliknięciu serwis zacznie przygotowywać dla Was paczkę ZIP wszystkich treningów i prześle na zdefiniowany w aplikacji adres mailowy. Z czasem, po którym otrzymacie paczkę, jest różnie. Najczęściej to kilka dni, ale otrzymywałem informacje na YT o dłuższych okresach.

Jak już otrzymacie archiwum, to po rozpakowaniu przechodzimy do katalogu „Workouts”. Interesują nas wyłącznie pliki z rozszerzeniem .tcx. Najlepiej posortować te pliki według daty. Zaraz wyjaśnię dlaczego. Logujemy się do Garmin Connect (PC) i tam wybieramy opcję Import. Przeciągamy pliki z katalogu i zaczyna się import. Teraz uwaga! Nie importujcie więcej, niż 200 plików jednocześnie. Jak próbowałem za pierwszym razem więcej zaimportować, to się Garmin powiesił. Przy 200 nie miałem żadnego problemu.

Po zaimportowaniu wszystkich treningów zaktualizowały mi się statystki i dostałem dodatkowe odznaki 😉

Dla innych aplikacji proces przebiega podobnie. W Strava jest natomiast ograniczenie ilości importowanych plików do 25 jednocześnie.

Link do opisu na stronie wsparcia Endomondo.

Aktualne ceny zegarków

Fenix 5

Fenix 6

Fenix 6X

Oferty na Allegro 0%

Poniżej macie mój film, w którym pokazuję wszystko, co powyżej opisałem. Powodzenia!

Film – jak przenieść dane z Endomondo do Garmin.

Ostatnie wpisy na stronie

Ostatnie wpisy

Jeden komentarz do „Jak przenieść dane z Endomondo do Garmin Connect

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *