Agata – Sesja Beauty w sukni ślubnej

Agata Face Back Light

Warunkiem udanego zdjęcia typu Beaty jest zgrany zespół. Przy tej sesji większość warunków było spełnionych . Oczywiście najważniejsza osoba, to nasza modelka Agata. Tu nie ma o czym się rozpisywać. Wystarczy spojrzeć 😉

Agata Warkocz HR
Agata Warkocz HR

Tematem sesji była młoda kobieta w sukni ślubnej. Do tego rodzaju zdjęć musi być świetny makijaż, podkreślający atuty kobiecej urody. Po pierwsze sprawia to przyjemność modelce, po drugie pomoże mi w osiągnięciu najlepszych rezultatów fotograficznym i mniej pracy w postprodukcji. Cały make up wykonała Ewa Krzesińska. Metamorfoza zrobiła duże wrażenie. I o to w tym chodzi. Ostatnim, a właściwie przedostatnim etapem, było wykonanie zdjęć. Tu wreszcie ja mogłem się pobawić. Z uwagi na małe pomieszczenie, nie mogłem sobie rozstawić softobox’ów. Miałem jednego oraz Beauty Disha i blende. Ewa miała pierścieniową lampę led. Nie mogłem się oprzeć, żeby nie spróbować. Efekt oświetlenia wychodzi ładnie, ale mankamentem jest kiepskie odwzorowanie barwy światła. Widać to na pierwszym zdjęciu, gdzie odcień skóry lekko wpada w zieleń. Białe, specjalne prześwietlone tło to softbox za Agatą. Wiem przepały, ale mi się ten efekt tylnego światła, obejmującego Modelkę bardzo podoba. Oczywiście zdjęcia muszą się przede wszystkim podobać osobie fotografowanej. I tak też było. Najważniejsze, to dobra atmosfera podczas sesji. Jej brak niesamowicie utrudnia. A my bawiliśmy się przednio.

Agata w sukni ślubnej
Agata w sukni ślubnej

Ostatni etap do postprodukcja zdjęć. Wywołanie zdjęć z bezstratnego formatu RAW, eliminacja wszelkich niedoskonałości, przebarwień itp. Tylko u Agaty nie ma za bardzo czego poprawiać. Poza tym tu bardzo pomógł dory makijaż Ewy. Na koniec korekta kolorystyki, kontrastu i nasycenia.

Poniżej zapraszam na krótki film z przygotowań do sesji. Oczywiście piszcie komentarze.

Jeśli chcesz obejrzeć ten i inne moje filmy na YouTube, zasubskrybuj proszę mój kanał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *